27 Ağustos 2009 Perşembe

yeni evlilere ne alsak?

Tabuları yıkın! Yeni cici evlilerin evi, biblolarla, asla kullanılmayacak eşyalarla, çanak çömlek, aynı işlevi gören binbir parça şeyle dolmasın!

Bu aralar bu konu biraz fazla gümdemimde çünkü ailem Ege'ye taşınıyor ama beraberinde bana, götürmedikleri bir dolu eşya bırakıyor. İyi işte eşyaya para vermeyeceksin diceksiniz ama zaten kült möbleler dışında bir dolu ıvır zıvır var, onları napcam, bahçede garage sale mi? Herşeyi çöpe atıyorum, başkalarının da evi de işe yaramayacak, sadece hoş bir kalabalık yaratacak eşyalarla dolmasın diye. Şimdi müsrif de algılanmıyım, temiz&kullanılabilir olanlar bir kutuya, işlevsiz kalabalık bir torbaya.

Gelelim yeni evlilere; fotoğraftaki bay benim kuzenim, erkek tarafıyım yani :) Bekar bir erkeğin evine alınacak çok şey var, en azından neyi olmadığını tahmin etmek daha bir kolay, ama yeni cici evlilerin bir de zaten özenle döşenmiş cici evlerine hediye almak tam bir 'ne alsam kaosu' yaşatıyor :) Beni tanıyanlar bu kaos içinde yaşamaktan ne kadar mutlu olduğumu bilir. Bana kalsa herkese hediye alıyım hatta bizzat ben yapıyım zaten :)

Peki kapısından bile girmediğimiz, evdeki tonlardan bile bir haber olduğumuz, ama içerde biblo konacak cam kapaklı bir büfe olmadığına inandığımız bu eve ne götürürüz? :) İşte reçete;

-genç evlilere ağırlıklı genç misafirler geleceği düşünülerekten bir kutu oyunu: Trivial Pursuit. Her eve bir monopoly, bir tabu, bir risk kampanyasına bir de genel kültür oyunu ekleyelim :)

-zevkini tam bilmeseniz de şuan en değer verdikleri şeyi tahmin etmek zor değil :) İşin sırrı ufak detaylarda, herkes detay verir, bunu keşfetmek ise hiç zor değil, biraz dikkat biraz empati. Önemli olan onların beğenmesi, sora sizin. Soyadları Balık, aralarında aşk var; o zaman işte Paşabahçe'den onları temsil eden tealight mumluklar :)

-olmazsa olmazdır bir ev ziyaretinde bir buket çiçek; güzel geline bir buket gül - almazsam olmazdı, vazosu olup olmama riskini göze aldım :)

-bir paket de sakızlı türk kahvesi; hem Alaçatı hatırası hem mesajlı; evlerinde hiç bozulmasın ağızlarının tatları

-en önemlisi not/hediye kartı; güzel dilekler yazılı daha bir güzel, çünkü kalıcı

-ve en can alıcı kısım: sunum! ben hepsini cici bir sepete doldurdum, hem kibar hem işlevsel. Tığla yapılmış bu sepet de Boyner Ev'den.

Güle oynaya kullanmları dileğiyle!!
Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

 
Bu blog BloggerV.com üyesidir.